Ważna wiadomość - zmiana długości napędów z serii LT 50 AC
202008 News Ważna wiadomość - zmiana długości napędów z serii LT 50 AC

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu informację o zmianach długości napędów serii LT 50 AC. Celem modyfikacji jest podwyższenie jakości najpopularniejszych napędów rurowych Somfy. W zależności od produktu rura napędowa zostanie skrócona w zakresie od 20 mm do 100 mm, w szczególności w związku ze zmianą umiejscowienia kondensatora, co zwiększy jego odporność na drgania całego układu napędowego podczas pracy. Modyfikacja nie powinna mieć wpływu na parametry pracy napędów. Moment obrotowy, prędkość, obciążalność, a także cena i rodzaj opakowania pozostają bez zmian.

Zmiana długości napędów z serii LT 50 AC jest prowadzona stopniowo.

W pierwszym etapie modyfikacji podlegają napędy Ilmo 50 WT > 15 Nm (modyfikacja ukończona), Oximo 50 WT (w trakcie modyfikacji), napędy io (głównie Oximo 50 io – w trakcie modyfikacji), Oximo 50 RTS (modyfikacja została rozpoczęta).  W kolejnym etapie zmiana zostanie wprowadzona do kolejnych serii napędów, m.in.: Altus 50 io, Altus 50 RTS, Orea 50 WT. Ze względu na to, że wiele serii napędów występuje w różnych zakresach stosowanych napięć,  proces ten będzie wykonywany w dłuższym okresie czasu.

Za wszelkie niedogodności bardzo przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że w jednej dostawie możecie Państwo otrzymać napędy tej samej serii o różnych długościach.

Dla każdej zmodyfikowanej serii napędów będą zmodyfikowane ich dane techniczne. Zachęcamy do zapoznania się ze zmodyfikowanymi danymi technicznymi dla napędów Oximo 50 io, Oximo 50 RTS, Oximo 50 WT  i Ilmo 50 WT, które znajdziecie Państwo poniżej w newsletterze. Dla kolejnych zakresów również będą dostępne dane techniczne ze zmodyfikowanymi wymiarami.

W poniższej tabeli przedstawiamy sumaryczne dane dotyczące długości rury napędów przed i po modyfikacji oraz nowe wymiary napędów.

 

Jednocześnie pragniemy Poinformować Państwa, że zamawiane nr referencyjne napędów nie ulegną zmianie. Zmianie ulegnie tylko indeks literowy, który nie jest uwzględniany w procesach zamawiania towarów. Znajduje się on się na etykiecie napędu. 

Mamy nadzieję, że skrócenie długości rury napędu, a tym samym skrócenie napędu pozwoli Państwu realizować nowe i ciekawe projekty w zakresie smart home.

 

Z poważaniem,

Zespół  Somfy