Make the move with Somfy climate

Dzięki automatyce Somfy możesz być pewny, że sprostasz wyzwaniom klimatycznym takim jak fale upałów oraz nagłe ochłodzenie. Pomagasz swoim klientom oszczędzać energię i poprawiać ich samopoczucie, jednocześnie dbając o wartość dodaną w swojej firmie.
Lepsza wydajność energetyczna i komfort cieplny dzięki automatycznym osłonom okiennym

Lepsza wydajność energetyczna i komfort cieplny dzięki automatycznym osłonom okiennym

Ponieważ słońce generuje do 500W energii na metr kwadratowy, okna mogą odgrywać kluczową rolę w bilansie energetycznym budynków. Połączenie automatycznych osłon okiennych z rozwiązaniem Somfy climate to skuteczny sposób na:

- izolację okien
- czerpanie darmowych benefitów z ciepła słonecznego
- zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczeń

Osłony automatycznie ustawiają się do właściwej pozycji w określonym momencie, nawet kiedy jesteś poza domem.

Jak to działa?

ZIMĄ

ZIMĄ

W ciągu dnia w trakcie trwania zimy, osłony okienne otwierają się automatycznie, aby naturalnie ogrzać dom ciepłem słonecznym. Wieczorem samoistnie zamykają się, aby zatrzymać ciepło wewnątrz. Dzięki automatyzacji możliwe jest zmniejszenie zużycia energii nawet o 30%*.
LATEM

LATEM

W ciągu dnia latem, gdy świeci słońce, osłony okienne zamykają się automatycznie, dzięki czemu w domu jest chłodniej i przyjemniej. Dlatego podczas fali upałów możliwe jest obniżenie temperatury w pomieszczeniach od 4°C do 7°C**, a tym samym zmniejszenie zużycia energii przez klimatyzację nawet o 70%* i zminimalizowanie wpływu na środowisko.
Video thumbnail

Somfy climate to gama zautomatyzowanych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o wszystkich typach projektów

W ramach Somfy climate, marka proponuje rozwiązania odpowiadające na różnorodne potrzeby:

- od budynków mieszkalnych po komercyjne
- od nowych konstrukcji do modernizowanych
- od prostej do zaawansowanej automatyki

Zautomatyzowane rozwiązania Somfy climate maksymalizują korzyści płynące z wykorzystania napędów, aby zapobiegać przyrostom i stratom ciepła.
image-visual

WYBIERZ ROZWIĄZANIA SOMFY CLIMATE

Amy® sun protect io

Amy® sun protect io

Przełącznik ścienny, zawierający czujnik temperatury wewnętrznej i inteligentny system, która pozwala na automatyzację osłon przeciwłonecznych z napędem, by utrzymywały chłód w domu podczas fali upałów.
TaHoma® switch

TaHoma® switch

Inteligentne rozwiązanie dla domu, które pozwala w pełni wykorzystać ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok, dzięki wstępnie zaprogramowanemu scenariuszowi "Thermal comfort", który dostępny jest w aplikacji TaHoma®.
Animeo® suite

Animeo® suite

Intuicyjny ekosystem z usługami o wartości dodanej, dotyczącymi automatyzacji zacieniania słonecznego w małych i średnich budynkach komercyjnych.

*W porównaniu z rozwiązaniami manualnymi. Badanie Somfy wdrożone przy wsparciu Carbone 4 przeprowadzone z uwzględnieniem różnych parametrów: w zależności od wielkości domu, lokalizacji, roku budowy, wyposażenia okien (rolety, EVB) w 2021 roku.

**Maksymalna temperatura w porównaniu z domem niewyposażonym w ochronę przeciwsłoneczną. Badanie TBC dla Francuskiej Federacji Budowlanej: Analiza wpływu energetycznego rolet, badanie normatywne i regulacyjne, 2010.

(Źródła oparte na danych z rynku mieszkaniowego)