Technologie, protokoły i zestawienia

Somfy od zawsze promuje technologie oferujące nowe korzyści i zwiększające komfort użytkowania

Optymalizujemy kompatybilność naszych rozwiązań z producentami wiodących marek branży automatyki domowej poprzez program „So Open with Somfy” oraz naszego rozwiązania smart home TaHoma. Nasze technologie oraz technologie naszych partnerów umożliwiają nieograniczone ulepszenia instalacji domowych, aby ułatwić życie użytkownikom.

Nasze technologie i protokoły radiowe w skrócie

Nasze technologie i protokoły radiowe w skrócie

Wszystkie nasze rozwiązania wykorzystują technologię radiową do bezpośredniej komunikacji ze sobą i z rozwiązaniem z zakresu smart home. Twoi klienci mogą sterować wszystkimi urządzeniami z poziomu aplikacji, zarówno w domu, jak i zdalnie.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE NASZYCH TECHNOLOGII I PROTOKOŁÓW RADIOWYCH

RTS: TECHNOLOGIA RADIOWA SOMFY®

RTS: TECHNOLOGIA RADIOWA SOMFY®

Ponad 10 milionów urządzeń zainstalowanych na całym świecie są wyposażone w technologię radiową Somfy — tradycyjny i opatentowany przez Somfy protokół radiowy.

RTS jest pionierem i modelem w zakresie bezpiecznego sterowania radiowego w domu. Ten jednokierunkowy protokół jest pierwszym i łatwym etapem do stworzenia inteligentnego domu. Technologia ta pozwala na szybką instalację bez okablowania, zapewniając elastyczne i skalowalne działanie.
IO-HOMECONTROL®

IO-HOMECONTROL®

Protokół radiowy io-homecontrol to niezawodna i bezpieczna technologia stosowana w Europie. Stanowi modelową technologię w zakresie radiowego sterowania domem dla rozwiązań smart home. Charakteryzuje się pełnym przekazem danych zwrotnych, co oznacza, że możesz sprawdzić status urządzeń domowych (ich pozycję w czasie rzeczywistym) i otrzymać potwierdzenie wydanych poleceń. Jest dostosowana do zdalnego sterowania z poziomu smartfona, zapewnia niezawodną i bardzo bezpieczną transmisję radiową.

Technologia io-homecontrol jest skalowalna. Twoi klienci mogą dodawać nowe urządzenia w miarę rozwoju swoich potrzeb i co najważniejsze, nie muszą zmieniać swojej obecnej instalacji.
Zigbee

Zigbee

Protokół Zigbee to autorytet w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej, wykorzystywany przez Somfy w Ameryce Północnej i Azji w rozwiązaniach z zakresu smart home. Zapewnia on przesyłanie danych zwrotnych, dzięki czemu możesz w każdej chwili sprawdzić status urządzeń.

Somfy jest członkiem organizacji Connectivity Standards Alliance (CSA). Wdrożenie Zigbee daje dostęp do wysoko zabezpieczonej solidnej sieci typu mesh, a także do uniwersalnego języka, który umożliwia inteligentnym urządzeniom współpracę.
Zigbee zapewnia komfort właścicielom domów, zwiększając wybór i elastyczność oraz pewność, że produkty będą ze sobą współpracować. Technologia Zigbee została stworzona w ramach CSA.​
Thread

Thread

Internet rzeczy (IoT) ma na celu przekształcenie życia ludzi poprzez inteligentne domy i firmy. Thread D pozwala uporać się ze złożonością IoT, odpowiadając na wyzwania takie jak kompatybilność, bezpieczeństwo, niskie zużycie energii i wymagania dotyczące niezawodności.

Ułatwia życie w domu, tworząc nowe doświadczenia i wymyślając na nowo te poprzednie poprzez sieć inteligentnych urządzeń, oświetlenia, sterowania temperaturą, bezpieczeństwa i systemów do rozrywki. Protokół Matter natywnie funkcjonuje na warstwach sieciowych Thread. Thread to technologia opracowana w ramach Thread Group.
Matter

Matter

Matter gwarantuje, że urządzenia będą ze sobą bezproblemowo współpracować, obecnie i w przyszłości. Dzięki wykorzystaniu protokołu internetowego (IP), Matter umożliwia komunikację pomiędzy urządzeniami smart home, aplikacjami mobilnymi i usługami w chmurze. Matter ułatwia konstruowanie urządzeń, które są kompatybilne ze smart home i usługami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa, Apple HomeKit, Asystent Google i innymi.

Pierwsza wersja specyfikacji protokołu Matter funkcjonuje na warstwach sieciowych Wi-Fi i Thread, a do uruchomienia wykorzystuje Bluetooth Low Energy. Na samym początku produkty Somfy z zakresu io i Zigbee mogą być bezproblemowo używane za pomocą Matter dzięki mostkom. Technologia Matter została stworzona w ramach CSA.
EnOcean

EnOcean

Rozwiązanie smart home TaHoma® firmy Somfy jest kompatybilne z protokołem radiowym EnOcean dla systemów grzewczych. Wystarczy dodać bramkę lub moduł radiowy.
Z-Wave

Z-Wave

Rozwiązanie smart home TaHoma® firmy Somfy jest kompatybilne z dwustronnym protokołem radiowym Z-Wave dla systemów oświetlenia. Wystarczy dodać bramkę lub moduł radiowy.

NASZE ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU DOMOTYKI SĄ RÓWNIEŻ KOMPATYBILNE Z

Asystentami głosowymi
Największe marki rozwiązań smart home i platformy do sterowania domotyką